SR1206JR-7W16KL
MFR.Part #
SR1206JR-7W16KL
JLCPCB Part #
C4347223
Description
-55℃~+155℃ 16kΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS