SR1206JR-0756KL
MFR.Part #
SR1206JR-0756KL
JLCPCB Part #
C7016699
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS