SR1206FR-7W56RL
MFR.Part #
SR1206FR-7W56RL
JLCPCB Part #
C873965
Description
-55℃~+155℃ 500mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS