SR1206FR-0768RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR1206FR-0768RL
JLCPCB Part #
C6683821
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 250mW 68Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS