SR0805MR-7W750RL
MFR.Part #
SR0805MR-7W750RL
JLCPCB Part #
C4226482
Description
-55℃~+155℃ 250mW 750Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS