SR0805MR-7W5K1L
MFR.Part #
SR0805MR-7W5K1L
JLCPCB Part #
C4086053
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.1kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS