SR0805MR-7W27KL
MFR.Part #
SR0805MR-7W27KL
JLCPCB Part #
C4305911
Description
-55℃~+155℃ 250mW 27kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS