SR0805MR-7W1R6L
MFR.Part #
SR0805MR-7W1R6L
JLCPCB Part #
C4089489
Description
-55℃~+155℃ 1.6Ω 250mW Thick Film Resistor ±20% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS