SR0805MR-0727RL
MFR.Part #
SR0805MR-0727RL
JLCPCB Part #
C3931143
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS