SR0805MR-07160RL
MFR.Part #
SR0805MR-07160RL
JLCPCB Part #
C4225306
Description
-55℃~+155℃ 125mW 160Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS