SR0805KR-7W5R1L
MFR.Part #
SR0805KR-7W5R1L
JLCPCB Part #
C4218064
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.1Ω Thick Film Resistor ±10% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS