SR0805KR-7W27KL
MFR.Part #
SR0805KR-7W27KL
JLCPCB Part #
C3981084
Description
-55℃~+155℃ 250mW 27kΩ Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS