SR0805KR-7W240RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0805KR-7W240RL
JLCPCB Part #
C4295697
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 250mW Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS