SR0805KR-7W1K5L
MFR.Part #
SR0805KR-7W1K5L
JLCPCB Part #
C4180853
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 250mW Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS