SR0805KR-0782RL
MFR.Part #
SR0805KR-0782RL
JLCPCB Part #
C4053636
Description
-55℃~+155℃ 125mW 82Ω Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS