SR0805KR-0782KL
MFR.Part #
SR0805KR-0782KL
JLCPCB Part #
C4268204
Description
-55℃~+155℃ 125mW 82kΩ Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS