SR0805KR-072K7L
MFR.Part #
SR0805KR-072K7L
JLCPCB Part #
C3942259
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.7kΩ Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS