SR0805KR-0727RL
MFR.Part #
SR0805KR-0727RL
JLCPCB Part #
C4290167
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27Ω Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS