SR0805KR-071R5L
MFR.Part #
SR0805KR-071R5L
JLCPCB Part #
C4007009
Description
-55℃~+155℃ 1.5Ω 125mW Thick Film Resistor ±10% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS