SR0805JR-7W8K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0805JR-7W8K2L
JLCPCB Part #
C7368960
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS