SR0805JR-475R6L
MFR.Part #
SR0805JR-475R6L
JLCPCB Part #
C6496382
Description
-55℃~+155℃ 5.6Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS