SR0805JR-47470RL
MFR.Part #
SR0805JR-47470RL
JLCPCB Part #
C6496379
Description
-55℃~+155℃ 470Ω 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS