SR0805JR-472R7L
MFR.Part #
SR0805JR-472R7L
JLCPCB Part #
C6496374
Description
-55℃~+155℃ 2.7Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS