SR0805JR-47270RL
MFR.Part #
SR0805JR-47270RL
JLCPCB Part #
C7368886
Description
-55℃~+155℃ 270Ω 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS