SR0805JR-471R8L
MFR.Part #
SR0805JR-471R8L
JLCPCB Part #
C6234283
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS