SR0805JR-47160RL
MFR.Part #
SR0805JR-47160RL
JLCPCB Part #
C5759344
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS