SR0805JR-0727KL
MFR.Part #
SR0805JR-0727KL
JLCPCB Part #
C20166673
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS