SR0805JR-07240RL
MFR.Part #
SR0805JR-07240RL
JLCPCB Part #
C873808
Description
-55℃~+155℃ 125mW 240Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS