SR0805JR-0716KL
MFR.Part #
SR0805JR-0716KL
JLCPCB Part #
C20166669
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS