SR0805FR-7W4K7L
MFR.Part #
SR0805FR-7W4K7L
JLCPCB Part #
C6823665
Description
-55℃~+155℃ 250mW 4.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS