SR0805FR-7T150RL
MFR.Part #
SR0805FR-7T150RL
JLCPCB Part #
C6302081
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 333mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS