SR0805FR-475R76L
MFR.Part #
SR0805FR-475R76L
JLCPCB Part #
C7319385
Description
-55℃~+155℃ 5.76Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS