SR0805FR-475K6L
MFR.Part #
SR0805FR-475K6L
JLCPCB Part #
C5925231
Description
-55℃~+155℃ 5.6kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS