SR0805FR-4756RL
MFR.Part #
SR0805FR-4756RL
JLCPCB Part #
C20166658
Description
-55℃~+155℃ 500mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS