SR0805FR-474R7L
MFR.Part #
SR0805FR-474R7L
JLCPCB Part #
C873768
Description
-55℃~+155℃ 4.7Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS