SR0805FR-474K87L
MFR.Part #
SR0805FR-474K87L
JLCPCB Part #
C7368876
Description
-55℃~+155℃ 4.87kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS