SR0805FR-4736RL
MFR.Part #
SR0805FR-4736RL
JLCPCB Part #
C7084704
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS