SR0805FR-472K32L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0805FR-472K32L
JLCPCB Part #
C6302068
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 2.32kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS