SR0805FR-472K26L
MFR.Part #
SR0805FR-472K26L
JLCPCB Part #
C20166650
Description
-55℃~+155℃ 2.26kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS