SR0805FR-4727KL
MFR.Part #
SR0805FR-4727KL
JLCPCB Part #
C20166648
Description
-55℃~+155℃ 27kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS