SR0805FR-47270RL
MFR.Part #
SR0805FR-47270RL
JLCPCB Part #
C7084702
Description
-55℃~+155℃ 270Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS