SR0805FR-47240RL
MFR.Part #
SR0805FR-47240RL
JLCPCB Part #
C7084700
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS