SR0805FR-471R69L
MFR.Part #
SR0805FR-471R69L
JLCPCB Part #
C5759291
Description
-55℃~+155℃ 1.69Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS