SR0805DR-7W1R33L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0805DR-7W1R33L
JLCPCB Part #
C6302060
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 1.33Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS