SR0603JR-0747RL
MFR.Part #
SR0603JR-0747RL
JLCPCB Part #
C873718
Description
-55℃~+155℃ 100mW 47Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS