SR0603JR-071K6L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0603JR-071K6L
JLCPCB Part #
C20166323
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 100mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS