SR0603JR-0716RL
MFR.Part #
SR0603JR-0716RL
JLCPCB Part #
C6681221
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS