SR0603JR-0716KL
MFR.Part #
SR0603JR-0716KL
JLCPCB Part #
C6681219
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS