SR0603FR-7T8K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0603FR-7T8K2L
JLCPCB Part #
C6496288
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS