SR0603FR-7T5K1L
MFR.Part #
SR0603FR-7T5K1L
JLCPCB Part #
C6496282
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.1kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS